Web Sitesinin Önemi ?

Önceki yazılarımda E-Ticaretin önemi ve E-Ticaretin zorlukları konusuna değindim. Peki ya e-ticaret değilde normal Web Sitesi önemsiz mi ? tabikide hayır.

 

Web Sitesinin Önemi Nedir ?

Günümüz çağında internet kullanımı bir hayli arttı ve bu beraberinde bir iş yerinin web sitesinin önemi‘ni arttırdı çünki web sitesi olan bir iş yeri, web sitesi olmayan bir iş yerine göre en az 1-0 önde başlar. Bunun sebebide insanların internetten araştırma isteğidir. şöyle düşünün müşteri 2 firma (işyeri,şirket vs.) buldu bunları internetten aratır ve eğer birinin web sitesi yok diğerinin var ise o çok daha cazip gelecektir işin daha profosyonelce olduğunu, bu firmanın işe daha fazla önem verdiğini düşünecektir.

Web Sitesi sahibi olmanın bir diğer avantajı ise insanlara kendinizi çok daha iyi tanıtabilmenizdir.İş ile ilgili bilgi almak isteyen her bir müşteri için telefonda 5 ile 10 dakika konuşarak anlatmaktansa web sitesi ile siz hiç uğraşmadan bu işi profosyonelce yapabilirsiniz ve müşteri web sitesini inceledikten sonra kafasında soru işaretleri kalmaz.

 

Web Sitesi Maddi Yarar Sağlar mı ?

Hep manevi yararlardan bahsettik. Peki web sitesi para kazandırırmı ?

doğru şekilde yapıldıktan sonra neden olmasın ki. Sadece E-Ticaret ile değil normal web sitesi ile para kazanmak ta mümkün. Şöyle düşünelim mesela siz bir hizmet veriyorsunuz ve bir müşteride hizmet almak istiyor ama size nasıl ulaşabilir ki ? tabikide internet sayesinde. internet sitenizin olması durumunda doğru hamleler ile istediğiniz kadar müşteriye ulaşabilir, birçok kişiye hizmet verebilirsiniz böylelikle müşteri portföyünüzü çoğaltarak daha sonraki aşamalarda da hizmet verir ve böylelikle maddi bir kaynak daha elde etmiş olursunuz. Artık Web Sitesinin Önemi‘ni anladığınızı düşünüyorum.Tabi tüm bunları doğru bir kişiye doğru bir şekilde yaptırır iseniz sorun yaşamazsınız çoğu insan web sitesi konularından anlamadığı için kandırılabiliniyor bu konuda dikkatli olunuz yoksa yaptıracağınız web sitesinin önemi kalmaz.

Selametle…

Bir önceki yazımız olan E-Ticaretin Zorlukları başlıklı makalemizde e ticaret sitesi açmak için gerekenler, e ticaret yapmak için gerekenler ve e-ticaret sitesi açarken nelere dikkat edilmesi gerek hakkında bilgiler verilmektedir.

2 comments

 1. Birçok insan kandırılabiliyor demişsiniz ne şekilde
  kandırılıyor insanlar bunu açabilirmisiniz? Birde siz
  Web sitesini hep bir iş yerinin tanıtımı şeklinde düşünerek
  anlatmışsınız. Mesela sitemiz herhangi bir işyerinin tanıtımı
  değil de insanların faydalanabilecekleri birşeyler
  öğrendikleri site olsun. Bu durumda fazla üyelikle para
  kazanma imkanı olurmu?

  1. Şöyle ki, yazıda da belirttiğim gibi genel itibariyle pek bilinen bir konu olmadığı için 3-5 yazılımcı kelimesini bir cümlede kullanınca karşısındaki tabiri caizse onu yazılım dehası olarak görüyor böylelikle o aldatan kişi olabildiğince sömürüyor karşısındakini. misal basit birşey yapabiliyor ama bunu gözünüzde büyütüp hem işe yaramaz bir iş ortaya çıkarmış oluyor hemde değerinin kat kat fazlasıyla ücret talep ediyor.

   tabiki de olur hertürlü şey için kullanılabilir ancak üyelikle para kazanma die birşey yoktur bunu da herkes yanlış biliyor. biri senin sitene üye oldu diye kim neden sana para ödesin ki ? web sitesinden elbette para hatta servet kazanabilirsiniz ancak bunlar farklı methodlar ile olabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir