Html dersleri 7 – Css ile menu yapımı

Merhaba Arkadaşlar, bugün ki konumuz html tasarıma renk katan ve birçok ekstra özellik getiren css kodlarıdır. Daha önceki html derslerinde yaptığımız web site örneğini şimdi css kodlarını kullanarak kolaylaştırıp css ile menü yapıcaz.

Çok yararlı olacağını düşündüğüm için video olarak yapmaya karar verdim umarım başından beri dersleri takip edenlere epey faydası olacaktır.

 

Kodların browserde görünümü için tıklayın

Bir önceki yazımız olan html kodlarını çalıştırma başlıklı makalemizde html browser, html kodları nasıl kullanılır ve html kodu çalıştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

17 comments

  1. zaten dersleri takip edersen neredeyse biçok şeyi gösterdim basit bir site için. birkaç derse örnek projeyi tamamlamış oluruz.

 1. Merhaba admin elinde yapmış oldugun web sitesi varmı html ile sitede hakkında iletişim anasayfa ve bilgisayar donanımlarını anlatan bi site ödevim var yapamadım yaptıracak maddi durumda yok allah rızası için yardımcı olurmusuz

  1. dostum zaten bu söylediğin sitemde mevcut, en son 10. ders e kadar geldim ve orada anasayfa hakkında iletişim sayfaları var aynı mantıkla bilgisayar donanımlarıyla alakalı da bir sayfa da oluşturabilirsin sonuç istediğin site oluşmuş olur.

 2. Nerede Var Admin abi yardımcı olursan duacın olurum nereden ulaşabilrim bn e posta adresine atabilirmsiz yapılık örnek varsa sana cok minnettar kalırım e posta adresime yolla Allah razı olsun

 3. Admın Bana yardımın lazım abı bu still.css dosyasını actıtm ıcını ayarladım arka rengı grı yaptım fakat dıger still.css girdigim kodların hıc bırı calısmadı sebebi nedir

 4. bir php web sitesi yapılacak
  site içeriginde sistem bakım mesleği yabancı dil dersi konularından sayfalar olacak en az 5 sayfa
  sitede form sayfası olacak ve bu kısma girip yorum yazabilmek için üye olmak gerekecek
  oturum acmak

  sitede görsel öğelere yer verilecek (resim video v.b)
  iletişim sayfası olacak ve burada googleplay bağlantısı olacak

  PERFORMANS ÖDEVİM HAYAT MAMAT MESELESİ 😀 lütfen yardımcı ol

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir